Fekete Ló:Kanczler Ádám -Ferenczi Balázs, Gyökeres László - Németh Dániel, Liska Bálint , Tölgyesi Attila    csere: Molnár Péter, Balogh Márton

A szezon legizgalmasabb meccse.Egy igen jól játszó Cápákat vertünk meg!
pontok:Tölgyesi Attila 0+1,Liska Bálint 2+1, Ferenczi Balázs 1+0, Balogh Márton 0+1, Gyökeres LAci 3+0

MAGVAN A BAJNOKI CÍM
2015.március 8.

Lizards  OS -Fekete Ló F.E.Ajka
5-8 (3-3,1-2,1-3)  jegyzőkönyv

Ez a meccs döntött a bajnoki címről. Szerencsére Atttti az elején komolyan vette,és tartottuk magunkat.A második harmadtól kezdve elkezdett fáradni a Veszprém, és végül magabiztos győzelmet arattunk.

pontok:Tölgyesi Attila 5+0,Liska Bálint 1+4, Ferenczi Balázs 0+1, Balogh Márton 1+2, Németh Dániel 0+1

Origo SE "B" -Fekete Ló F.E.Ajka
4-14(1-5,0-5,3-4)  jegyzőkönyv

Fekete Ló:Kanczler Ádám -Ferenczi Balázs, Gyökeres László - Németh Dániel, Liska Bálint , Tölgyesi Attila    csere:  Balogh Márton

A palánkot nem pakoltuk el....,de Balázs belőtte a büntetőt.

pontok:Tölgyesi Attila 6+0,Liska Bálint 2+8, Ferenczi Balázs 1+1, Balogh Márton 5+0, Gyökeres Laci 0+1

MEGINT CSERE NÉLKÜL
2015.január 25.

Fekete Ló F.E.Ajka - ARES/Kecskemét
15-5 (5-1,5-1,5-3)   jegyzőkönyv

Fekete Ló:Ferenczi Balázs -Marton Krisztián, Gyökeres László - Liska Bálint - Balogh Márton, Tölgyesi Attila

A forduló menetrendje csak pénteken derült ki, mert a White Sharks csapata előbb kizársra került,majd az Elnökség visszavette.A Szolnok lemondta a fordulót,így teljesen át kellett variálni a beosztást.A lényeg.Kisbusszal és csere nélkül indultunk, ráadásul Ajkán szakadt a hó. Bence ismét nem tudott játszani.

pontok:Tölgyesi Attila 6+2,Liska Bálint 5+4, Ferenczi Balázs 0+2, Balogh Márton 3+2, Gyökeres László 1+3, Marton Krisztián 0+2

A múltkori meccsen - Ádámmal a kapuban -úgy nyertünk 1 góllal, hogy 1x vezettünk...a vége előtt néhány másodperccel. Most is erre készültünk,de szerencsére egy sima meccs lett belőle. Egész jól védekeztünk.Balázs fogta a foghatókat, elöl meg szép gólokat lőttünk.

Fekete Ló F.E.Ajka - ARES/Érs
25-10(9-1,6-4,10-5)   jegyzőkönyv

Fekete Ló:Balogh Márton -Marton Krisztián, Gyökeres László - Liska Bálint - Ferenczi Balázs, Tölgyesi Attila

kiállítva: Gyökeres Laci 2'

Marci a Fekete Ló első fizetett játékosa.Aki ott volt tudja... Senki sem akart védeni..ingyen :)
A lényeg.Védekezés nem volt egyik oldalon sem.Egy büntető ítéltek ellenünk a sporik,de az kimaradt (a jkv-ban nincs benne). Amúgy Gyökeres Laci kapott 2 pecet.

REKORDOK:

1.Liska Bálint - legtöbb gólpassz egy meccsen 8 (régi rekord:6 - Móricz Vilmos, Balogh Bence, Marton Krisztián)
2.Tölgyesi Attila - legtöbb pont egy meccsen 18 (régi rekord:16 - Tölgyesi Attila
3.Tölgyesi Attila - legtöbb pont egy harmadban 8 (6+2 a III.-ban) -beállítás

A 25 lőtt gól a 2.legtöbb a Fekete Ló történetében.
Több előzés is történt az örökranglistán. Ferenczi Balász a Fekete Ló történetének 4.játékosa,aki legalább 80 meccsen lépett pályára.

A SZEZON EDDIGI LEGJOBB JÁTÉKA
2014.december 14.,Veszprém

Fekete Ló F.E.Ajka - Veszprém Old School
10-7 (1-2,6-3,3-2)   jegyzőkönyv

Fekete Ló:Kanczler Ádám -Németh Dániel, Ferenczi Balázs ,Gyökeres László -Balogh Márton,Tölgyesi Attila    csere:Juhász Ervin, Molnár Péter, Liska Bálint

pontok:Tölgyesi Attila 4+3,Liska Bálint 1+1, Ferenczi Balázs 2+1, Balogh Márton 2+1, Gyökeres László 1+0
kiállítva: Tölgyesi Attila 2' (szabálytalan lökés)

Sajnos, a White Sharks csapata előző este lemondta a meccset,így csak a veszprémiekkel játszhattunk. Ismét itt volt ERvin ,így csak MArton Krisztián hiányzott a csapat gerincéből (három csere ült a padon,+a még mindig harcképtelen Bence).
Nem kezdődött jól a meccse,mert Kurd és Zolika góljaival a 9.percben már 2-0-ra vezettek. Elöl nem voltunk tól veszélyesek, hátul pedig kihasználták a hibákat.A 13.percben Ati beköszönt,de de tovvábra sem voltunk meccsben. A második 20 perc elején Marci egyenlített,majd megint ellptek 2 góllal.Jött a szokásos Ati gól,de Kurd ismét betalált,így a 36.percben 5-3 oda. Eddig csak nyomoztuk a labdát. Ekkor mint ha megtört volna valami a veszprémi csapatban. Marci ütött egy szemfüle gólt, majd az emberelőnyt kihasználva Laci is betalált.Sőt a harmad végén már 2-vel vezettünk (7-5). Elöl pontosabbak lettünk, Ádám meg sok bravúrt mutatott be.
Egy kivédekezett emberhátránnyal kezdtük a meccset, de a harmad felénél két perc alatt egyenlített a Veszprém (egy kipattanó lövés,és egy jogos büntető). A végére viszont teljesen elfáradt az ellenfél. Ferenczi Balázs szabadütésből talált be, és a végén még Ati és Bálint is ütött 1-1 gólt.

ÉRDEKESSÉGEK:
-Tölgyesi Attila megszerezte 150.gólját
-Balogh Marci a lőtt gólok tekintetében utolérte Cseh Robit
-Ferenczi Balázsnak ez volt a 78.meccse (ranglista 4.hely)
-Balogh Marci 50.meccsét játszotta

Újabb rovattal bővült az örökrabglsita...de egy kis érdekesség előtte.

Stat

ISMÉT KEVÉS CSERÉVEL
2014.november 9.,Érd

9-8(5-5,1-1,2-3)   jegyzőkönyv

Fekete Ló:Vér Tamás -Németh Dániel, Ferenczi Balázs ,Molnár Péter -Liska Bálint,Tölgyesi Attila    csere:Balogh Márton

pontok:Tölgyesi Attila 1+2,Liska Bálint 1+3, Ferenczi Balázs 1+0, Németh Dániel 1+0, Balogh Márton 5+0
kiállítás: Tölgyesi Attila 2+10 (sportszerűtlen magatartás), Németh Dániel 2' (ütés)

Egy cserével megint és Bence (játéka) nélkül.A lényeg ,hogy végig futottunk az eredmény után.A Kecskemét lőtte az első gólt,de Balázs egyenlített.3-1 oda, jöttM arci és 3-3. 5-3 oda,és megint Marci (5-5).A második 20 perc elején Attila kapott egy 2'-et,de dumált,így 2+10 lett a vége. Ezt a szakaszt lehoztuk 0-0-ra. Balázs 5-5.nél büntetőt hibázott, ők viszont kihasználták 5-6. Dani labdszerzés után egyenlített (6-6).
8-7-es kecskeméti veeztés után előbb Tölgyesi Attila egyenlített,majd stílusosan Marci 15 másodperccel a vége előtt a győztes gólt is bekotorta.

Fekete Ló F.E.Ajka - Origo SE "B"
13-7 (3-1,10-2,0-4)   jegyzőkönyv

pontok:Tölgyesi Attila 6+2,Liska Bálint 3+5, Ferenczi Balázs 1+0,  Balogh Márton 3+4
kiállítás: Molnár Péter 2' (feltartás)

Az első 40 perc jó volt, a lelkesen és szimpatikusan játszó ellenfél ellen.A 3.harmadot el kell felejteni.

A két bajnoki meccs alatt több teljesítmény is felekerült a ranglistára:
1.Folytatódott Tölgyesi Attila pont-és gólszerző sorozata
2.Az Origo ellen a második harmadban három játékos is 6 pontot szerzett. (Balogh Márton,Tölgyesi Attila és Liska Bálint)
3.Marci pontszerző sorozata már 12 meccses és érdekesség ,hogy 2011.12.03-án kezdődött.
4.Liska Bálint átlépte a 400. pontos határt.

KEZDŐDIK A 12.SZEZON
2014.október 5.,Érd

Fekete Ló F.E.Ajka - Szolnok Cannibals FK
11- 8(2-2,4-2,5-4)   jegyzőkönyv

Fekete Ló:Gyurákovics István - Molnár Péter , Gyökeres László, Ferenczi Balázs - Liska Bálint , Tölgyesi Attila
edző,szakszervezeti bizalmi: Balogh Bence

kiállítás:
pontok:Tölgyesi Attila 4+4,Liska Bálint 4+1, Ferenczi Balázs 1+0, Gyökeres László 1+1, Molnár Péter 1+0,

Igen.Csere nélkül.A hét végére szép lassan elfogytunk. Bence elkísért minket,de a dereka miatt nem tudott játszani. Marci el sem tudott jönni:)

Jól kezdődött a találkozó.Egy gyors kontrát követően Liska értékesítette Tölgyesi átadását. Majd a 13.percben Ferenczi Balázs talált be cimbalom szögből.Nagy gól. Bár jól védekezett a csapat, a harmad végére egyenlített a Szolnok. A második 20 percben már magabiztosabb volt az előny. Tölgyesi 2 illetve Liska-Molnár 1-1 góljára csak két válasz érkezett. Igazság szerint a két rutinos (volt OB1-es, válogatott játékos - Strauss Tamás és Hajdú Tamás ) okozott sok gondot a távoli, pontos lövéseikkel.
Az utolsó 20 percben még egyszer feljöttek két gólra (8-6),de utána 3 percen belül 4 gólt ütöttünk,és ezzel eldőlt a meccs.

Fekete Ló F.E.Ajka - ARES HC/Érd
22-6(5-0,9-3,8-3)   jegyzőkönyv

kiállítás:
pontok:Tölgyesi Attila 15+1 (REKORD),Liska Bálint 4+4, Ferenczi Balázs 1+3, Gyökeres László 1+6, Molnár Péter 1+1

Bér sok gólt ütöttünk -egy 14 éves lány védett/Gyenese Melida/,ez a meccs ne kerül be a Fekete Ló NAGY MECCSEI közé.

Tölgyesi Attila, Gyökeres LAci és Liska Bálint került fel a REKORD listára.